Hindistan Cevizi Yağı En İyi Saç Dökülmesi Tedavisi midir?

Hindistan Cevizi Yağı En İyi Saç Dökülmesi Tedavisi midir?

Yeni yıl, yeni saç dökülmesi ilacı. Hindistan cevizi yağı uzun zamandır etraftaki en sağlıklı yağ olarak lanse ediliyor. Doğal sağlık guruları, zihin, beden ve ruh için faydalarını açıkladılar. Ancak hindistancevizi yağının artık olası bir saç dökülmesi tedavisi olarak sunulduğunu biliyor muydunuz?

BİLİM

Yeni sahip olunması gereken doğal saç dökülmesi ilaçları on bir kuruş olsa da, bunun bilimsel gerçeklerde bazı temelleri var: Hindistan cevizi yağı, yüksek düzeyde laurik asit içerir – saçtaki proteinleri bağlamaya yardımcı olan ve onları güçlü tutan esansiyel bir yağ asidi. ve kırılmanın önlenmesi.

Şimdi bu, saçınızın sağlığını iyileştiren başka bir tedavi gibi şüpheli görünmeye başlıyor. Ancak androgenetik alopesi (erkek veya kadın tipi kellik) gibi durumlardan saç dökülmesini engelleyemez.

DIŞINDA, hindistancevizi yağında bulunan diğer esansiyel yağ asitleri ile birlikte laurik asidin bir başka yararı, androgenetik alopesiden sorumlu olan hormon olan dihidrotestosteron (DHT) üretimini bloke ettiği gösterilmiştir.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN HİNDİSTANCEVİZİ YAĞINI NASIL KULLANABİLİRİM?

Saç dökülmesi tedavisi olarak hindistancevizi yağının gerçek etkinliği hakkında gerçekten daha fazla araştırma yapılması gerekiyor. Yağda bulunan MCT’lerin DHT üretimi üzerinde bir etkisi olduğu gösterilmiştir. Ancak hiç kimse, saç dökülmesini tedavi etmek için hindistancevizi yağının kullanımına ilişkin kapsamlı bir çalışma yapmadı.

Bazı uzmanlar, saç köklerini uyarmak ve hindistancevizi yağıyla kaplamak için yağın günlük olarak kafa derisine masaj yapılmasını önerir. Bununla birlikte, diyetinize hindistancevizi yağı dahil etmenin DHT üretimini engellemede faydalı olacağı da bir o kadar muhtemel görünüyor. Belki de her zamanki yemeklik yağınız olan yerde kullanmayı deneyin.

YA SAÇ DÖKÜLMEM ÇOK İLERLEMİŞSE?

Hindistan cevizi yağı, saç dökülmesi tedavisi için önleyici bir önlem olarak bir miktar umut vaat ediyor gibi görünse de, halihazırda şiddetli saç dökülmesi yaşıyorsanız, sorunu tersine çevirmek için pek bir şey yapmanız olası değildir.

Herhangi bir saç dökülmesi sorunu etkili bir şekilde tedavi edilmeden önce kök nedenini belirlemek önemlidir. Birleşik Krallık’taki saç dökülmesi sorunlarının çoğu erkek veya kadın tipi kellik ile ilgili olsa da , saç dökülmesine neden olabilecek başka durumlar da vardır:

alopesi areata
telojen effluvium
Polikistik over sendromu (PCOS) ve diğer hormonal dalgalanmalar – özellikle kadınlarda
Saç dökülmesi tedavisine başlamadan önce bu koşullardan herhangi birinin ekarte edilmesi iyi bir fikirdir. En iyi ilk adım, bir saç dökülmesi uzmanıyla konsültasyon rezervasyonu yapmaktır.