Sıkça Sorulan Sorular

His Hair Center » Sıkça Sorulan Sorular

Scalp MicroPigmentation, saç dökülmesi için cerrahi olmayan bir kozmetik tedavidir. SMP, yara izlerini gizlemek için de kullanılabilir.

Saç ekimi ameliyatı için iyi aday olmayan bazı kişiler, tam bir saç başı yanılsaması yaratmak için sıklıkla SMP’yi seçerler. SMP ayrıca bir Foliküler Ünite Nakli (FUT) ameliyatından kaynaklanan lineer bir yara izini ve FUE saç ekiminin neden olduğu küçük yuvarlak “nokta” görünümlü izleri gizlemek için de kullanılabilir.

İnceltilmiş saçları veya başarısız bir saç ekimi izi ile mahsur kalan binlerce kadın ve erkek, Saç Derisi MikroPigmentasyonunun yaşamı değiştiren bir deneyim olduğuna tanıklık edecektir.

Saç Derisi MikroPigmentasyonunun yardımcı olabileceği üç farklı koşul vardır:

1. Tıraşlı / cıvıl cıvıl bir görünüm – Şapkanızın altına saklanmanıza gerek yok! Temiz, traşlı veya hareketli bir saç kesimi yeniden harika görünmenize ve hissetmenize yardımcı olabilir. SMP, “saat beş gölgesi” görünümü yaratır, böylece at nalı şeklindeki kel desen kapatılabilir.

2. Saç İnceltme – Rüzgar, terleme, saçınızın ıslanması veya parlak bir banyo ya da mağaza lambasının altında dikilme konusunda endişelenmenize gerek yok! SMP, saçları inceltmek için kalıcı bir kapatıcı olarak çalışabilir. SMP, özellikle koyu saç ve açık ten rengi olmak üzere saç ve cilt arasındaki kontrastı azaltabilir. Dermmatch, Toppik ve Caboki gibi birçok geçici topikal toz veya lif kapatıcı iyi çalışır, ancak dağınık olabilirler. Ürün çıkacağı için terleyemez veya saçınızı ıslatamazsınız. Saçınızın akşam gölgesinde her zaman daha iyi görünmesi gibi, SMP de saç derinizde kalıcı bir gölge etkisi yaratır.

3. Saç Derisi İzleri – Yürüyen merdivenden inmek veya ön sırada oturmak konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü birinin saç ekimi izinizi görmesinden endişe ediyorsunuz. SMP, bir şerit ameliyatından başınızın arkasındaki yara izini gizlemek için çalışabilir veya bir FUE ameliyatından gelen noktaları gizleyebilir. Birinin yaranızı fark etmesinden endişe etmeden saçınızı daha kısa kullanabilirsiniz.

SMP, pigmentin cildinizin dermal tabakasında cilt yüzeyinizin altında biriktiği geleneksel bir dövme gibidir. Derinin dermal tabakası kalıcı tabakadır. Bununla birlikte, geleneksel bir dövmeden farklı olarak, SMP üst dermal katmanda (sadece kalıcı hale getirecek kadar derin) biriktirilir. Geleneksel bir dövme, dermal tabakanın derinliklerine bırakılır. Sığ uygulama, SMP’nin bir dövme mürekkebi damlası değil, bir saç folikülü (saat 5 gölgesi) gibi görünmesini sağlayan şeydir. Ne yazık ki sığ derinlik, SMP pigmentini cilt yüzeyine kadar itebilir ve zamanla solmaya neden olabilir. Bazı müşteriler birkaç yıl sonra bir rötuş gerektirebilir.

SMP açıkça gerçek saç değildir, ancak tıraş edilmiş bir saç derisinin saat 5 yönündeki gölgesini yakından taklit edebilir. Saç derinizi traş tutarsanız, SMP yakından bile tespit edilemez görünebilir. Tabii ki, işin kalitesi, pigmentin yanı sıra uygulayıcının becerilerine de bağlıdır. Sanatsal yetenek ve nitelikler gerektiren teknik bir uzmanlık olduğu kadar bir sanat dalıdır.

Cevap doğrudan değil. Müşteriler genellikle SMP’ye sahip olmak isterler, böylece daha önceki bir saç ekimi izinin ortaya çıkması konusunda endişelenmeden saçlarını kısa kullanabilirler. SMP, doğrusal bir saç ekimi izini veya yamalı FUE izlerini gizleyebilir, ancak önemli bir sınırlama vardır. Saçınızı çok kısa tutamazsınız, aksi takdirde yara izinin şekli saçınızın konturunda bir çizgi veya bir adım gibi görünür. Ek olarak, belirli ışık koşullarında ve açılarda, yara izi ayırt edici göz için görünür olacaktır.

Ayrıca, yarı saydam bir cilt tabakasının altında SMP pigmentini gördüğünüzü de unutmayın, bu nedenle, büyüdükçe kıl şaftı hissinin yerini almasını bekleyemezsiniz. Başka bir deyişle, SMP gerçek saçın yerini tutmaz. Saç deriniz traş edildiğinde veya saçınız çok kısa olduğunda (1 mm), SMP karışacak ve yara izini gizleyecektir. Ancak saçınız 1 mm’yi geçtiği için saçınızın dokusu düz SMP tabakasıyla uyuşmayacaktır. bir boşluk fark edeceksiniz

SMP zamanla kaybolabilir. SMP’nin solmasına neden olabilecek birçok faktör vardır. Solma türü iki kategoriye ayrılabilir:

  • Dışsal solma (Bu tür solmayı en aza indirmek için adımlar atabilirsiniz.)
  • Güneşe (ultraviyole ışık) maruz kalma (güneşe maruz kalmayı sınırlayın veya güneş kremi kullanın)
  • Alkol içeren topikal ürünler (Minoxidil, saç spreyi vb.).
  • SMP pigmentinin düşük kalitesi (en iyi SMP sağlayıcısını seçmek önemlidir)
  • Eğitimsiz SMP uygulayıcısı (en iyi SMP uygulayıcısını seçmek önemlidir)
  • İlk 3 gün saç derisini sabun/şampuanla yıkamak
  • İlk 3 gün sıcak sauna veya buhar odası kullanımı (hafif egzersiz ve terlemede sakınca yoktur)
  • İçsel solma: Müşterilerimizin <%1’inde bu sorun var. Ne yazık ki, bu tür solmalardan kaçınmak için fazla bir şey yapamazsınız.
  • Cildin doğal eksfoliyasyonu. Herkes doğal olarak peeling yapar. Vücudunuzun bağışıklık sistemi her zaman SMP pigmenti gibi yabancı partikülleri çıkarmaya çalışacaktır.
  • Kafa derisinin bazı kısımları diğer kısımlardan daha hızlı solar (yara izi olmasa bile).

Müşteriler, yukarıda sıralanan nedenlerden dolayı solma derecesi ile ilgili farklı deneyimler yaşarlar. Nadir durumlarda, SMP, ortalama istemciden çok daha hızlı kayboluyor gibi görünüyor. Bu olduğunda, rötuşlar daha sık gereklidir.

Dışsal solmayı önlemek için, en kaliteli pigmentleri kullanan en iyi SMP sağlayıcısını bulmalı ve güneşten ve alkol içeren ürünlerden kaçınmalısınız.

İçsel solmayı tamamen önleyemezsiniz. İçsel solmayı gidermek için, tipik SMP istemcisinden daha fazla SMP oturumuna veya rötuşlara ihtiyacınız olabilir. Çoğu müşterinin birkaç yıl boyunca tam bir rötuş yapması gerekmez. Müşterilerin %1’inden daha azı, solma nedeniyle her yıl bir rötuşa ihtiyaç duyabilir. Nadir durumlarda, farklı marka pigmentleri denememiz veya SMP’yi daha derine (normal bir dövme gibi) uygulamamız gerekebilir, bu da lekeli görünmesine neden olabilir.

SMP, pigmentin cildinizin dermal tabakasında cilt yüzeyinizin altında biriktiği bir dövme gibidir. Derinin dermal tabakası kalıcı tabakadır. Bununla birlikte, geleneksel bir dövmeden farklı olarak, SMP üst dermal tabakada biriktirilir, bu nedenle ciltte kalıcı hale getirmek için yeterince derindir. Sığ uygulama, SMP’nin bir dövme mürekkebi damlası değil, bir saç folikülü (veya saat 5 gölgesi) gibi görünmesini sağlayan şeydir. Öte yandan geleneksel bir dövme, dermal tabakanın derinliklerine bırakılır.

Saç Derisi MikroPigmentasyonu (SMP) bir dövme DEĞİLDİR, doğrudan kafa derisinin üst dermisine uygulanan özel bir cilt pigmentasyon tedavisidir. HIS Hair Clinic bir dövme salonu veya dövme stüdyosu değil, profesyonel bir saç kliniği ve bu yenilikçi saç dökülmesi tedavisinde uzmanlaşan dünyanın ilk Saç Derisi Mikro Pigmentasyon şirketiyiz.

Tüm büyük icatlarda olduğu gibi, diğer insanlar bizim yaptığımızı kopyalamaya çalışırlar; Ne yazık ki onlar için HIS Hair, bu tür saç dökülmesi tedavisi için dünya lideri ve en deneyimli şirket olmaya devam ediyor.

Dövme ve SMP arasındaki fark nedir?

Dövme ile SMP arasındaki temel fark, SMP’nin daha yarı kalıcı olması ve tamamen doğal bir pigment kullanmasıdır. SMP, genel dövme mürekkeplerini değil, kafa derisi için oluşturulmuş özel pigmentleri kullanır.

Rötuşlar, diyelim ki 5 ila 10 yıl sonra gerekli olabilir çünkü SMP dövme kadar kalıcı değildir.

Müslüman topluluktan potansiyel müşteriler tarafından SMP’den geçmelerinin uygun olup olmadığı sıklıkla sorulur. Doğal olarak endişeliler çünkü SMP’nin bir dövme olduğunu düşünüyorlar. Her bireye verdiğimiz en önemli tavsiye, dini inançlarına ilişkin anlayışlarını yorumlamaları ZORUNLUDUR. Ancak, ilgilendiğimiz kadarıyla, SMP bir dövme DEĞİLDİR ve bizler dövme sanatçısı DEĞİLDİR. Biz sanatsal saç dökülmesi uzmanlarıyız ve Orta Doğu’da özel bir SMP kliniği kuran ilk klinik bizdik.

Yerel bir imam şunları söyledi: “Bir hastalık tedavisi olarak kabul edildiğinden ve özellikle tedavi geçici olduğundan SMP’ye sahip olmanızda yanlış bir şey yok. Kellik diğer rahatsızlıklar gibidir, onu iyileştirmek için boyama veya saç ekimi gibi herhangi bir tedaviyi kullanmanıza izin verilir.”

Evet, saç çizgisini tanımlamak için SMP kullanılabilir. Bazı müşterilerimiz doğal, yumuşak bir saç çizgisi talep ederken, diğerleri daha belirgin ve doğrusal bir saç çizgisi talep etmektedir. Her müşterinin tercihi farklıdır ve hedeflerine ulaşmak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yaparız. Hedefleriniz ve beklentileriniz makul değilse, uygulayıcılarımız sizi bilgilendirecektir.

Evet, sakalın daha dolgun ve gür bir görünüme kavuşması veya bir yara izinin gizlenmesi için SMP sunuyoruz. Kalıcı bir saat 5 gölgesi bile oluşturabiliriz.

Uygulayıcılarımız, saat 5 yönündeki gölgeye çok benzeyen bir gölge efekti oluşturmak için SMP pigmenti kullanır. Ayrıca ten ve saç renginizi de dikkate alıyoruz.

Müşterilerimizin 2. seansını almak için 7 gün sonra ve 3. seans gerekliyse ilk ay içinde gelmelerini tavsiye ederiz. Bu, cildin pul pul dökülmesi için yeterli zaman sağlar. Her seans arasındaki aralık, zamanlama ihtiyaçlarınıza göre özel olarak ayarlanabilir. Seanslar arasında biraz daha kısa veya biraz daha uzun bekleme süreleri ile ilgili bir sorun yoktur.

Her seans 2 – 4 saat arasında sürebilir. SMP seansınızdan sonra normal günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Hayır, her SMP seansından önce başınızı tıraş etmenize gerek yoktur. SMP’yi saçınıza karıştırabilmemiz için saçınızı istediğiniz şekillendirme uzunluğunda takmanızı öneririz.

Uygulayıcılarımız, saat 5 yönündeki gölgeye çok benzeyen bir gölge efekti oluşturmak için SMP pigmenti kullanır. Ayrıca ten ve saç renginizi de dikkate alıyoruz.

Hayır, her SMP seansından önce başınızı tıraş etmenize gerek yoktur. SMP’yi saçınıza karıştırabilmemiz için saçınızı istediğiniz şekillendirme uzunluğunda takmanızı öneririz.

Her seans 2 – 4 saat arasında sürebilir. SMP seansınızdan sonra normal günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Müşterilerimizin 2. seansını almak için 7 gün sonra ve 3. seans gerekliyse ilk ay içinde gelmelerini tavsiye ederiz. Bu, cildin pul pul dökülmesi için yeterli zaman sağlar. Her seans arasındaki aralık, zamanlama ihtiyaçlarınıza göre özel olarak ayarlanabilir. Seanslar arasında biraz daha kısa veya biraz daha uzun bekleme süreleri ile ilgili bir sorun yoktur.

Saç Derisi Mikropigmentasyonu bir dövme gibidir ve ömür boyu sürmelidir. Ancak bir dövmenin zamanla kaybolması gibi, SMP de kaybolabilir. Her müşteri bir dereceye kadar solma yaşayacaktır. Deneyimlerimize göre, 5 yıllık bir takipten sonra, 5 müşteriden 4’ü sonuçlarından memnundur ve bir rötuşa ihtiyaç duymaz veya istemez. Ancak 1-2 yıl sonra rötuş talep eden seçici müşteriler var.

SMP, kafa derisindeki incelme veya saçsız alanlar ile karışır. Yetenekli bir pratisyen hekimin doğru tekniğiyle, yakından bile olsa birinin SMP’si olduğunu söyleyememelisiniz.