Alopesi

Alopesi hastaları için geleneksel tedavi seçenekleri her zaman beklendiği gibi çalışmaz ve herhangi bir fayda genellikle geçicidir.

Bununla birlikte, alopesi etkilerini gizlemek için kalıcı bir çözüm var ve dünyadaki binlerce erkeğin güvenlerini yeniden kazanmasına yardımcı oluyor.

image

Yenilikçi saç dökülmesi tedavimiz her kıtada saç sistemleri, kapatıcılar, kortikosteroid enjeksiyonları, topikal kortikosteroid kremleri ve losyonları, immünoterapi, ditranol kremleri ve minoksidil gibi diğer alopesi çözümlerine gerçekten uygulanabilir bir alternatif olarak benimsenmiştir. Bu tedaviler bazıları için olumlu sonuçlar gösterse de, Scalp Micropigmentation tek garantili, kalıcı, düşük bakım ve güvenli tedavi seçeneği olmaya devam etmektedir.

ALOPESİ NEDİR?

Kel erkekleri, kadınları ve çocukları etkileyen bir saç dökülmesi hastalığı olarak tanımlanır. Saç dökülmesinin başlangıcı genellikle ani, rastgele ve sıklıkla tekrarlanır. Kafa Derisi Mikropigmentasyonu’ndan önce gerçek bir alopesi tedavisi mevcut değildi.

image

SMP® ALOPESİ'YI TEDAVİ ETMEK İÇİN KULLANILABİLİR


Sorunun belirli bir nedeni yoktur, aslında alopesi neyin tetiklenebileceğine dair hala birçok soru vardır, ancak bunun vücudun saç köklerine saldırmasına neden olan ve stres ve endişe ile ilişkili bir otoimmün bozukluk (bağışıklık sistemi bozukluğu) olduğunu biliyoruz. Bazen viral veya bakteriyel bir enfeksiyon neden olarak tanımlanır. Çocuklarda alopesi nadir değildir. Genellikle bir baskı altında olduklarının bir işaretidir. Stres, bir kaza veya okulda yaşadıkları nedeniyle olabilir. Herhangi bir saç dökülmesi belirtisi, nedenleri araştırabilen bir danışman tarafından görülmelidir. Çocuklar hızlı tepki verir ve alopesi başlangıcı ani olabilir. Prevalans rakamları, alopecia'nın nüfusun yaklaşık yüzde 1,7'sini etkilediğini, hem erkeklerin hem de kadınların eşit derecede etkilendiğini göstermektedir. Alopesi hastalarının yaklaşık %25'inde ailede bozukluk öyküsü vardır. Yukarıdaki hasta ileri alopesi totalis semptomlarını gösteriyordu. Saç Derisi Mikropigmentasyon tedavisi HIS Hair Clinic'te yapıldı ve kısa bir süre sonra önceki endişeleri olmadan normal bir yaşama dönebildi.